Nasi podopieczni :)

SMON jako stowarzyszenie wspomagające bezdomne owczarki niemieckie,wziął pod swoje skrzydła m.in:

20141104313

MISIA

Od dwóch lat błąkała się przy drodze ekspresowej S3, w miejscowości Racula (woj. lubuskie). Po wielu nieudanych próbach, zadania podjął się profesjonalny treser, psi przewodnik Artur Wojciechowski. Misia przeszła badania weterynaryjne, została odrobaczona i odpchlona. Całe ciało miała pokryte kleszczami, których  trzeba było się pozbyć. Obecnie przebywa w zwierzęcym hoteliku.

Materiał o Misi na portalu tvn24.pl:

http://www.tvn24.pl/poznan,43/dwa-lata-blakala-sie-przy-s3-w-koncu-udalo-sie-zlapac-misie,485646.html

Misia  obecnie ma swój domek gdzie jest szczęśliwym psem i zapomniała o swoich przeżyciach.

 ——————————————————————————————————————–

 ZANTUSzantus

W dniu 14 marca 2014 roku SMON przystąpił do licytacji psa policyjnego o imieniu Zantus. Udało nam się wygrać licytację i przejąć psa pod skrzydła Stowarzyszenia. Pies został przewieziony z Komendy Miejskiej w Miliczu do hoteliku „Psia Sfora” gdzie będzie miał do czasu znalezienia domu stałego ciepłą strawę, dobrą opiekę weterynaryjną oraz profesjonalną opiekę szkoleniowca współpracującego z naszym Stowarzyszeniem – pana Marka Woźnickiego. Zantus w nowych warunkach czuje się dobrze. W poniedziałek planowana jest pierwsza wizyta w lecznicy Amicus w Zielonej Górze. Planowane są szczegółowe badania krwi, RTG stawów, USG jamy brzusznej oraz ogólne oględziny stanu zdrowia psa.

Zantus obecnie mieszka w Krakowie wraz ze swoja kumpelką równiez owczarkiem niemieckim 🙂
Trafił do wspaniałego domu,pełnego radości i uśmiechu :))) Będziemy sie odwiedzac 🙂

——————————————————————————————————————

 

1000454_610682035630426_1161958787_n IRA 

Ira to młoda sunia DON,z poważną dysplazją stawów biodrowych. Dzięki pomocy wielu wspaniałych ludzi,między innymi Ani,przebyła zabieg daroplastyki u dr.Niedzielskiego.Podczas rekonwalescencji przebywał u Bartka K.,który znany jest z chęci niesienia pomocy owczarkom.Obecnie Ira przebywa w domku stałym wraz ze swoim przyszywanym braciszkiem – długowłosym onkiem Hikarim ,nadal jednak wymaga leczenia i rehabilitacji.

 

Artykuł o Irze w gazecie zielonogórskiej:

http://zielonagora.gazeta.pl/zielonagora/1,35182,14298426,Pomoz_Irze__kupujac_na_psim_bazarku.html

Audycja w Radio Zachód:

http://www.zachod.pl/radio-zachod/audycje/miedzy-nami-zwierzetami/nasze-psy/sliczna-ira-pilnie-potrzebuje-operacji-kazda-zlotowka-jest-wazna-liczy-sie-kazdy-dzien/

 

——————————————————————————————————————–

1502221_10152608229326978_519524824_oDEMOS

Demos,to młody pies w typie owczarka niemieckiego z linii pracującej,tzw użytkowej.

 

Pies przebywał jeszcze w lutym w schronisku Azorek w Obornikach Wlkp,gdzie oczekiwał na     adopcję,jednak z łatką „agresywny” było to bardzo ciężkie do zrealizowania.

Dzięki zamiłowaniu członków SMON do psiego sportu,Demos poruszył nasze serca i zorganizowano wyprawę po psiaka,aby dzięki ludziom o dobrym woli i zorganizowanemu na Facebooku wydarzeniu i bazarkowi,móc umieścić Demosa i jednego z najlepszych szkoleniowców Agnieszki Kierzenkowskiej oraz Ladii Glogara,na szkoleniu stacjonarnym.Okazało się,ze pies nie jest wcale agresywny,wymaga jedynie delikatnej ogłady,aby zmienić się w psiaka,który kocha człowieka całym sobą i odda za niego życie.

Demos znalazł swój dom w Czechach i jest strażnikiem miejskim!!

———————————————————————————————————

kazikKAZIK

został zabrany z wysypiska śmieci pod Nową Solą przez pana Bartka z Biura Ochrony Zwierząt. Młody, wspaniały, piękny DON-ek. Bardzo przyjazny i słodki, aczkolwiek wylękniony. Jest bardzo grzeczny, trzyma się opiekuna. Trudno mu zrobić zdjęcia. bo się kręci na widok obiektywu. Trafił do hoteliku Psia Sfora w Stożnem i przeszedł pod naszą opiekę, naszą czyli SMON – Stowarzyszenia Miłośników Owczarka Niemieckiego.

Kaziu jest psiakiem po przejściach. Jego zachowanie wskazuje na to, że był bity. Mimo, iż bardzo garnie się do człowieka i potrzebuje bliskości to boi się podniesionego głosu i ręki.

Dziś Kazik ma już swój wspaniały domek :)))))))))

—————————————————————————————-

10177960_10203607695854128_6418862784680721959_nCORTEZ.

Historia Corteza jest jak wiele psich historii smutna i przejmująca. Pewnego dnia pod opiekę Brzeskiego Stowarzyszenia Miłośników Zwierząt trafił pies rasy owczarek niemiecki, chociaż na pierwszy rzut oka ciężko było to stwierdzić.. Oddany przez właściciela z powodu swej niezdiagnozowanej choroby. Pies był chudy, miał cały czas biegunkę, a jego zapach był nie do opisania. Skóra w łysych miejscach była fioletowa i sypała się z niego, wydrapywał sobie rany aż do krwi. Mimo tego wszystkiego patrzył najsmutniejszymi na świecie oczami pełnymi bólu i cierpienia z powodu choroby. Dzieki pomocy wspaniałej ekipy lekarzy z lecznicy w Oławie u psiaka zdiagnozowano dawno nieleczoną niedoczynność tarczycy i wdrożono leczenie,stawiając psiaka na nogi.

Dziś Cortez ma takze swój wspaniały dom .Psiak ma do dyspozycji bardzo duży teren i towarzyszy mu tam owczarkowa koleżanka 🙂

………………………………………………………………………………………………………………………………..

2016-03-15-2679

GREGOR nasz nowy podopieczny. Pies został przekazany ze schroniska w Zielonej Górze dla SMON.

Dodaj komentarz